Ausztrália; a legkisebb földrész
Ami eszembe jut..

„A Börtönsziget! Ja, arra laknak a koalamackók, meg a kenguruk…” – hát, nagyjából ennyi jut eszünkbe Ausztráliáról. Sok esetben még fel-felvillan Mick „Krokodil” Dundee neve is, mint a new york-i lapkiadó elragadó lányának, dzsungellakó csábítója, mely filmnek aztán egyre gyatrább, de számos folytatása is készült. Ugyaninnen táplálkozhat az a nézet is, mely szerint a bennszülöttek mind festik magukat, kvarcórájuk van, és testüket kifacsarva vonaglanak a dobszóra. Amúgy meg, minden tele van krokodilokkal.

Azért ennél mindenesetre jóval több van ebban az országban, és sokkal többsíkú, semmint ilyesfajta klisékkel elintézhető lenne.

Nem de>>

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 

Az oldalon jelenleg [102] modul található, amiből [102] van megtöltve tartalommal.

 

 
Turisták
Indulás: 2009-10-20
 

                                                        

 

 

Ausztrália

 

 

Home

Egyetem

 

Milyen egyetemek vannak Ausztráliában?Ausztráliában 38 állami és 3 magán tulajdonban lévő egyetem várja a külföldi diákokat. Az ausztrál egyetemek multidiszciplinárisak, azaz egy egyetemen belül mindenfélét lehet tanulni, nincs külön orvosi, műszaki stb. egyetem (nálunk 2000. óta egyesülnek így az egyetemek). Egy átlagos ausztrál egyetemen kb. 30 000 diák tanul, ebből 3-5000 a külföldi hallgatók száma.

Milyen szakokra lehet jelentkezni?
Több ezer egyetemi program közül választhatsz az ausztráliai egyetemeken. Te megmondod, mi érdekel és oyan szakra mész. Néhány példa a legnépszerűbb szakok közül: business, marketing, MBA, accounting, information technology, engineering, nursing, health studies, arts, hospitality management, sport studies, education, medicine, veterinary science, marine biology, film/media studies, law, science, environmental management stb.
 
Milyen szintű, időtartamú egyetemi képzések vannak?
Az elsődiplomás (undergraduate) egyetemi végzettség a Bachelor degree, ami általánosan 3 év alatt szerezhető meg. A mérnöki, tanári egyetemi szakok 4 évesek, míg az orvosi, állatorvosi, fogász és építész alapdiplomák 5 évesek. De a másoddiplomás (postgraduate) kurzusok is több szinten és időtartamban folytathatóak. A Graduate Certificate (0,5 év), Graduate Diploma (1 év), Master (1-2 év) és PhD (3-4 év) képzések közül választhatsz.
 
Mikor kezdődnek a képzések?
Az egyetemi tanév február utolsó hétfőjén kezdődik. Ekkor minden képzést indítanak. De a keresztféléves képzés is nagyon gyakori dolog, azaz a második félévben is be lehet iratkozni sok egyetemi szakra. A második félév július utolsó hétfőjén indul. Több ausztrál egyetemen az MBA képzésekre évente 3-4 kezdési időpontot is megadnak.
 
Van jelentkezési határidő?
Nem mindegyik ausztrál egyetemen van jelentkezési határidő a nemzetközi diákok számára, Ugyanakkor évente több ezer jelentkezési anyagot kell feldolgozniuk az iskolai ügyintézőknek, ami időbe telik. (2-4 hét, mire visszajelez az egyetem a felvételeddel kapcsolatban). Ezért érdemes idejében elküldeni a jelentkezésedet, és figyelembe venni, ha az adott egyetemnek még ennél is korábbi jelentkezési határideje van (pl. december/május vége).
 
Hogyan kell felvételizni?
Nem kell felvételizni, "csak" elküldeni a megfelelő iskolai, angol nyelvvizsga papírokat, és az eddigi eredményeid alapján bírálják el az egyetemi felvételedet. A magyar iskolai végzettségeknek (középiskolai érettséginek és a főiskolai, egyetemi diplomáknak is) nagyon "jó híre" van Ausztráliában, nem kell (nagyon) izgulnod az elismertetés miatt :).
 
Milyen dokumentumok szükségesek az egyetemi jelentkezéshez?
Alapvetően ezeket a dokumentumokat kérik az egyetemek a jelentkezéshez:
  • Jelentkezési díj (0-100 dollár, egyetemi adminisztrációs díj, nem visszatéríthető)
  • Iskolai bizonyítvány (érettségi, főiskolai/egyetemi diploma, angol fordítással együtt)
  • Iskolai tanulmányok részletei (index és fordítása, 3-4. éves gimnáziumi jegyek stb.)
  • Angol nyelvtudást igazoló oklevél (IELTS vagy TOEFL nyelvvizsga)
  • Egyéb igazolások, ha kell (szakmai tapasztalat, GMAT vizsga, művészi portfolió stb.)
Milyen angol nyelvtudás szükséges a beiratkozáshoz?
Az ausztrál egyetemek csak bizonyos nemzetközi nyelvvizsgákat fogadnak el az angol nyelvtudásod igazolására. A legelismertebb az IELTS (academic) nyelvvizsga, amiből 6.5 pontot kell általában elérni. Elfogadott még a TOEFL nyelvvizsga (237 pont), Cambridge CPE vizsga. Ha profi módon szeretnél felkészülni az IELTS nyelvvizsgára, az ausztrál egyetemi nyelvközpontok speciális IELTS előkészítői segítenek ebben.
 
Milyen intenzívek a képzések?
Külföldi diákok Ausztrálián belül csak nappali tagozatos (full-time) képzésekre iratkozhatnak be. Ez átlagosan 4 tantárgy felvételét jelenti egy félévben (tényleg csak ennyit!), ami heti 12-15 óra iskolai óra, és akkor ott voltál minden előadáson és szemináriumon is. De ez ne tévesszen meg: az egyetem komoly otthoni tanulást igényel, folyamatosan kell beadni esszéket, projekt munkákat. Külföldről is tanulhatsz ausztrál egyetemen távoktatásban.
 
Hogyan épül fel a tanév, mikor vannak szünetek?
Ne feledd, Ausztráliában fordítva vannak az évszakok, így az egyetemi félévek is:
 
Őszi (I.) szemeszter
Tavaszi (II.) szemeszter
Szorgalmi időszak
Február vége – június eleje (14 hét)
Július vége-október vége(14 hét)
Évközi szünet
Március/április(1 hét, húsvét körül)
Szeptember vége-október (1 hét)
Vizsgaidőszak
Június vége – július eleje (3 hét)
November eleje – vége (3 hét)
Évvégi szünet
Július eleje – július vége (4 hét)
Novem. vége-február vége(14 hét)

Egyes egyetemek ettől eltérő, triszemeszteres tanévet követnek, nyári szemesztert is beiktatnak (december eleje-február vége között)

Nehezek a vizsgák, nehéz a vizsgaidőszak?
Az egyetemeken egész félévben tanulni kell (continuous assessment), az érdemjegyedet nagy százalékban az évközben beadott sok-sok esszé, projekt munka, szóbeli beszámoló adja. Ezek után a záróvizsgák már nem is igényelnek sokkal több rákészülést. Jó hír: a legtöbb tantárgyat 1 félévig tanulod, és miután levizsgáztál belőle, "elfelejtheted". Azaz, az ausztrál egyetemeken nincs kollokvium és pláne nincs szigorlat több félév tananyagából :)
 
Mi van, ha megbukom egy tantárgyból?
Először is pozitív hozzáállás: nem fogsz megbukni!!! :) A magyar diákok nagyon jól szerepelnek az ausztrál egyetemeken. És a befizetett tandíjért cserébe te is minél többet szeretnél nyilván megtanulni. Mindenesetre, ha egy tantárgy nem sikerül, a kredit rendszernek köszönhetően nem buksz meg, hanem újra felveszed a tantárgyat (azaz újra kifizeted az arra a tantárgyra eső tandíjat), levizsgázol belőle, de közben tovább haladsz a tanulmányaiddal.
 
Be lehet számíttatni a korábbi tanulmányaimat?
Ha itthon elkezdtél egy főiskolát/egyetemet, és Ausztráliában szeretnéd ugyanazt tanulni, az ausztrál iskolák beszámítják a korábbi tanulmányaidat. Ez a credit transfer, aminek köszönhetően rövidebb idő alatt (és kevesebb tandíjért) szerezheted meg az ausztrál egyetemi diplomádat. Szükség van az indexed fordítására és a tanult tantárgyi leírásokra.
 
Lehetőség van egyetemi félév áthallgatásra?
Az ausztráliai egyetemi áthallgatási program neve Study Abroad. 1-2 szemesztert tanulsz egy ausztrál egyetemen, olyan tantárgyakat vehetsz fel, amelyekre kreditet kapsz a magyarországi képzésedben (vagy olyanokat, amiket itthon esélyed sem lenne tanulni). A részvétel feltételei: befejezett 1 év magyar főiskolán/egyetemen, jó tanulmányi eredmény, angol nyelvtudás (IELTS). A Study Abroad program önköltséges, AUD 7000-9000 dollár/félév a tandíj.
 
Válthatok egyetemet?
Az egyetemi képzésed első évében azon az egyetemen kell maradjál, ahova eredetileg felvételt nyertél és vízumot kaptál. Ezért fordítunk különösen nagy gondot a megfelelő egyetem kiválasztására, hogy biztosan jól érezd magad. A vízum érvényessége alatt egy iskolán belül viszont változtatsz képzést, és ha az iskola több helyszínen/városban is oktat, akkor átmehetsz egy másik "campus"-ára.
 
Mennyit ér az ausztrál egyetemi diploma Magyarországon és külföldön?
Valószínűleg pont azért gondolkodsz egy ausztrál egyetemi végzettség megszerzésén, mert az reméled tőle, hogy jobb lehetőségeket teremt a karriered beindítására. Jó nyomon jársz! Az ausztrál végzettségeket Magyarországon, Európában és az egész világon egyaránt elismerik.
 
Mennyi a tandíj és az egyéb költségek?
Az ausztrál egyetemi tandíjak versenyképesek az amerikai, kanadai vagy akár az angliai nemzetközi tandíjakhoz képest. Átlagosan 6500-9000 dollárt kell fizetni félévente tandíjra. Ettől vannak eltérések (főleg fölfelé), és egyes egyetemi szakok, (pl. medicine, veterinary, MBA) féléves tandíja elérheti az AUD 12-20000/félévet is. Az egyes ausztrál egyetemi képzések pontos tandíjairól érdeklődj munkatársainknál.
 
Van részletfizetési lehetőség?
Igen, elég előre befizetned csak egy félévnek a tandíját, ennek ellenére a képzés teljes idejére megkapod végig a vízumot. Így akár egyből 3-5 évre szóló tanuló vízumod is lehet. Fontos, hogy minden félévben rendesen be kell fizetni az esedékes tandíjrészletet.
 
Vannak ösztöndíjak?
Elsősorban posztgraduális kutatási programokra (PhD vagy Master by research kutatási képzések) lehet ösztöndíjra pályázni az ausztrál egyetemeken. Az ausztrál állam által finanszírozott Endeavour program keretében évente mintegy 500 ösztöndíj hely vár a külföldi diákokra.
 
Hol fogok lakni?
Többféle szállás lehetőség közül is választhatsz, az igényeidnek, körülményeidnek (pl. együtt utazó család), pénztárcádnak megfelelően. Például: családi elhelyezés ausztrál vendéglátóknál (homestay), turista szálló (backpackers hostel), motel, hotel, kollégium, albérlet, lakás, apartman bérlés stb.
 
Milyen szolgáltatásokat vehetek igénybe az ausztrál egyetemeken?
Hatalmas könyvtárak és internet termek nonstop hozzáféréssel, uszoda, fitness klub, sport egyesületek, diákklubok, tanulást segítő tanfolyamok, mentor hallgatók, jogi, egészségügyi, lelki, munkavállalási tanácsadó szolgáltatások... csak néhány azok közül a kiemelkedő színvonalú szolgáltatások közül, amiket ausztráliai egyetemistaként kipróbálhatsz.
 
Tudok dolgozni a tanulmányaim mellett?
HA tanuló vízum szabályai szerint az iskolai tanítás ideje alatt heti 20 órát dolgozhatsz legálisan, az iskolai szünetekben pedig korlátlanul, főállásban is vállalhatsz munkát. Az egyetemi tanévből kb. 5 hónap szünet. Ausztráliában munkatársaink segítenek neked a nyelvtudásodnak, szakmai tapasztalatodnak megfelelő diákmunkák feltérképezésében.
 
Meg tudom hosszabbítani a tanuló vízumot Ausztráliában?
A tanuló vízumot rugalmasan, többször is meghosszabbíthatod Ausztráliában, anélkül, hogy ehhez vissza kellene jönnöd Magyarországra. Annyi kell hozzá, hogy befejezd az előző képzést, befizessél egy következő tanfolyamra, és interneten keresztül megigényeld az új vízumot.
 
 

Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU